چکاپ کودکان در بیمارستان مک فارلند(قسمت اول_هزینه‌ها و داستان یک خانواده‌ی امریکایی)
۱۳۹۶-۱۰-۲۸
کار در آمریکا
۱۳۹۶-۱۰-۲۸

مکزیکی ها در بازار کار آمریکا

روایتی از مجتبی رضا خواه
یکی از ایرانی آمریکایی‌های مقیم دنور که شرکت خدمات ساختمانی داره میگفت اگر مکزیکی‌ها در آمریکا نبودند، اقتصاد آمریکا با چالشی جدی مواجه میشد. توضیح میداد اکثر کارهایی که نیاز به توان بالای بدنی داره، توسط مکزیکی‌ها انجام میشه و بعضا سه چهار تا آمریکایی توان بدنی یک مکزیکی رو ندارند.

در حال حاضر حدود ۵ میلیون مکزیکی به طور غیر قانونی در آمریکا زندگی میکنند. عملا غیر قانونی بودن این تعداد مکزیکی، کمکی‌ست به اقتصاد آمریکا چون این افراد مجبورند با حقوق‌های بسیار پایین تن به کار بدن.
مسلما استخدام زیرزمینی و ارزان مکزیکی‌های غیر قانونی کمک قابل توجهی به شرکت‌های کوچک و فعال در کارهای خدماتی‌ست. از اونجا که استخدام نیروهای خدماتی در آمریکا بسیار گران هست، عدم وجود مکزیکی‌های غیرقانونی در آمریکا، منجر به افزایش شدید هزینه‌های شرکت‌های فعال در امور خدماتی میشه.
به عنوان مثال، هزینه مکانیک برای تعمیر ماشین در دنور ساعتی ۹۰ دلاره. بنابراین استخدام نیروهای مکزیکی غیرقانونی با حقوق کمتر از ۸ دلار در ساعت، کمک ویژه‌ای‌ست به شرکت‌های کوچک خدماتی، تا اینکه کمکی باشه به مکزیکی‌ها...

ترامپ که در تبلیغات انتخاباتی‌اش بارها مکزیکی‌ها رو مورد انتقاد قرار داده بود، امروز سفری کوتاه به مکزیک داشت و با رییس جمهور مکزیک پشت درهای بسته مذاکره کرد. همزمان در مکزیک تظاهرات‌ مختلفی نسبت به حضور ترامپ در مکزیک انجام شد. ظاهرا علاقه مکزیکی‌ها و ترامپ به همدیگه دوطرفه‌اس :)

مطالب مرتبطسایر مطالب

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
برده داری چطور در این کتاب توصیف شده است؟ ارباب اغلب برای برده هایش کباب درست می کرد یا آنها را به پیکنیک می برد.
مطالعه
سالهاست که کالیفرنیا ایالتی قوی و مستقل است و پس از موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت ها برای استقلال این ایالت از امریکا یا "کالگزیت" (Calexit) از سر گرفته شده است
مطالعه
در سیزدهم فوریه ی سال 2016، قاضی آنتونین اسکالیا، یکی از نه عضو اصلی دیوان عالی امریکا در سن 79 سالگی از دنیا رفت.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه