چکاپ کودکان در بیمارستان مک فارلند(قسمت اول_هزینه‌ها و داستان یک خانواده‌ی امریکایی)
۱۳۹۶-۱۰-۲۸
کار در آمریکا
۱۳۹۶-۱۰-۲۸

مکزیکی ها در بازار کار آمریکا

روایتی از مجتبی رضا خواه
یکی از ایرانی آمریکایی‌های مقیم دنور که شرکت خدمات ساختمانی داره میگفت اگر مکزیکی‌ها در آمریکا نبودند، اقتصاد آمریکا با چالشی جدی مواجه میشد. توضیح میداد اکثر کارهایی که نیاز به توان بالای بدنی داره، توسط مکزیکی‌ها انجام میشه و بعضا سه چهار تا آمریکایی توان بدنی یک مکزیکی رو ندارند.

در حال حاضر حدود ۵ میلیون مکزیکی به طور غیر قانونی در آمریکا زندگی میکنند. عملا غیر قانونی بودن این تعداد مکزیکی، کمکی‌ست به اقتصاد آمریکا چون این افراد مجبورند با حقوق‌های بسیار پایین تن به کار بدن.
مسلما استخدام زیرزمینی و ارزان مکزیکی‌های غیر قانونی کمک قابل توجهی به شرکت‌های کوچک و فعال در کارهای خدماتی‌ست. از اونجا که استخدام نیروهای خدماتی در آمریکا بسیار گران هست، عدم وجود مکزیکی‌های غیرقانونی در آمریکا، منجر به افزایش شدید هزینه‌های شرکت‌های فعال در امور خدماتی میشه.
به عنوان مثال، هزینه مکانیک برای تعمیر ماشین در دنور ساعتی ۹۰ دلاره. بنابراین استخدام نیروهای مکزیکی غیرقانونی با حقوق کمتر از ۸ دلار در ساعت، کمک ویژه‌ای‌ست به شرکت‌های کوچک خدماتی، تا اینکه کمکی باشه به مکزیکی‌ها...

ترامپ که در تبلیغات انتخاباتی‌اش بارها مکزیکی‌ها رو مورد انتقاد قرار داده بود، امروز سفری کوتاه به مکزیک داشت و با رییس جمهور مکزیک پشت درهای بسته مذاکره کرد. همزمان در مکزیک تظاهرات‌ مختلفی نسبت به حضور ترامپ در مکزیک انجام شد. ظاهرا علاقه مکزیکی‌ها و ترامپ به همدیگه دوطرفه‌اس :)

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه

ارسال این به یک دوست