بازگشت به ایران (قسمت پنجم :تابستان کماکان جهنمی)
۱۳۹۶-۱۰-۱۶
ویزای دانشجویی (قسمت ششم)
۱۳۹۶-۱۰-۱۶

مهدک کودک

روایتی از کیوان ابراهیمی
کوچولومون رو بردیم در مهد ثبت نام کردیم. مسئول بخش، اتاق‌ها و فضاهای مختلف رو بهمون نشون داد که جالب‌ترینش اتاق ریکاوری و مراقبت از کودکان بیمار بود. گفت اگر کودک‌تون مشکلی پیدا کنه، اینجا یه پرستار تمام وقت داریم که ازش مراقبت میکنه و از سایر بچه‌ها در اون روز جدا میشه.
برنامه‌های آموزشی و سرگرمی رو توضیح داد و گفت در اتاق «چیتا» که مخصوص کودکان ۲.۵ تا ۵ سال هست، ۱۶ کودک هستند و دو مربی که برخی اوقات میشن سه تا. مربی سوم یکی از دانشجویان هست که بصورت پاره وقت با مهد همکاری میکنه.
اتاق‌های مختلفی داشتن که هر کدوم مخصوص یه رنج سنی خاص بود و هر اتاق به اسم یک حیوان نامگذاری شده بود. میمون، ببر، چیتا و غیره. با شروع ترم از ژانویه، براتون از برنامه‌های مهد بیشتر خواهم نوشت.
در مورد هزینه‌ها هم مختصرا بگم که با اعمال تخفیف دانشجویی، شهریه‌ی برنامه‌ی پاره وقت (روزهای زوج، ۸ و نیم تا ۱۲ و نیم. یعنی ۱۲ ساعت در هفته) در میاد ماهی ۲۰۰ دلار. یه مهد دیگه رو هم دیدم که فقط برنامه‌ی تمام وقت داشت در یه مجتمع بزرگ و خفن برای سنین نوزادی تا دبستان. شهریه: ۹۰۰ دلار.

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
اعتمادِ مردمِ آمریکا به دولتِ آمریکا در پایین ترین حدِ خود در طولِ تاریخ قرار دارد. اکنون تنها 20 درصد از آمریکایی ها می گویند که به دولتِ‌ فدرال اعتماد دارند و معتقدند که دولت «تقریباً همیشه» (4%) یا «اغلبِ اوقات» (16%) کارِ درست را انجام می دهد.
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه
آمریکا برترین کشور است – البته در میزانِ بازداشت ها. در خلالِ چند دهه ی گذشته، این کشور بیشترین جمعیتِ...
مطالعه

ارسال این به یک دوست