زباله‌ها در منهتن، نیویورک
۱۳۹۶-۱۰-۲۸
ویزای دانشجویی آمریکا(قسمت پنجم)
۱۳۹۶-۱۰-۲۸

مراحل چک آپ کودکان در بیمارستان شهر

روایتی از کیوان ابراهیمی
ابتدا پذیرش میشید و کارت بیمه‌تون رو نشون میدید یا اسم و شماره بیمه‌ رو میدید. اگه همراه‌تون نداشتید مشکلی نداره، چون قرار نیست در هنگام مراجعه هزینه‌ای بدید. بعدا می‌تونید زنگ بزنید و بگید اطلاعات بیمه‌ای‌تون رو در سیستم وارد کنن.

بعد از پذیرش در بیمارستان، میرید به بخش کودکان یا Pediatrics. یه سری فرم که بیش از حد انتظار هستن بهتون میدن که به سوالاتی در مورد جزئی ترین خصوصیات و رفتارهای کودک‌تون باید پاسخ بدید. اطلاعات پزشکی ندارم اما به نظرم خیلی از این سوالات برای کشف بیماری‌هایی مثل اوتیسم باشه. خدا همه‌ی کودکان بیمار رو شفا بده.

قبل از ویزیت توسط دکتر، پرستاری میاد و قد و وزن و‌ دور سر کودک رو اندازه میگیره. سوالاتی میپرسه و در سیستم وارد میکنه. تمام این کارها، در حدود یک ربع تا بیست دقیقه طول میکشه.

بعد در همون اتاق منتظر دکتر میشید. این شما نیستید که به مطبی میرید که دکتر در اون نشسته. بلکه دکتر به دیدار شما در اتاق ویزیت میاد. برخورد خانم دکتر، گرم و صمیمی بود.

وقتی زنگ زده بودم نوبت بگیرم، منشی پرسید کدوم دکتر میخوای پسرت رو ببینه؟ اسمیت مسمیت یا شسمیت؟

گفتم نمی‌شناسم، خانم باشه بهتره. گفت خانم اسمیت خوبه؟ گفتم آره! فکر بد نکنید ها، با خانمم رفتیم دکتر، خب خانم دکترها با پسر بچه‌ها مهربون‌ترن دیگه :)

داشتم از برخورد گرم و صمیمی خانم دکتر تعریف می‌کردم. اول حدود ده دقیقه وقت گذاشت و چشم و گوش و حلق و بینی رو معاینه کرد. بعد خودش با متانت لباسای کوچولومون رو در آورد و از گردن گرفته تا قلب و شکم و کمر و پا و دست رو به دقت دید و فشار داد، احتمالا برای کشف غده‌های نامعمول. وقتی جاهای خصوصی رو معاینه می‌کرد به کوچولومون گفت چون مامان و بابا اینجان من اجازه دارم این کار رو کنم..

در انتها، حدود بیست تا دونه سوال پرسید. مثلا چی میخوره اعم از غذا و مکمل، چند کلمه میگه؟ جمله میگه؟ مسواک میزنه؟ واکسن‌هاش رو زده؟ تا حالا دارو خورده؟ بستری شده؟ نگرانی خاصی دارید که بتونم کمک‌تون کنم؟ و کلی سوالات دیگه که بعد از شنیدن جواب‌شون، در سیستم علامت میزد. حدود ۲۰ دقیقه معاینه خانم دکتر طول کشید و بعد از تست سل و آزمایش خون که توسط پرستار انجام شد، کارمون تموم شد و رفتیم خونه.

به قول ارسطو عامل، من حیث المجهول یه فان و تفریح بود کل قضیه. نه عاملی برای نگرانی و تنش روحی و جسمی.

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
اعتمادِ مردمِ آمریکا به دولتِ آمریکا در پایین ترین حدِ خود در طولِ تاریخ قرار دارد. اکنون تنها 20 درصد از آمریکایی ها می گویند که به دولتِ‌ فدرال اعتماد دارند و معتقدند که دولت «تقریباً همیشه» (4%) یا «اغلبِ اوقات» (16%) کارِ درست را انجام می دهد.
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه
آمریکا برترین کشور است – البته در میزانِ بازداشت ها. در خلالِ چند دهه ی گذشته، این کشور بیشترین جمعیتِ...
مطالعه

ارسال این به یک دوست