فعالیت فرهنگی_مذهبی در دانشگاه‌های آمریکا (فصل اول: احترام به عقاید مختلف _قسمت دوم)
۱۳۹۶-۰۹-۲۱
گفتگوهایی با الکس (قسمت اول _انتخاب رشته دانشگاهی در آمریکا)
۱۳۹۶-۰۹-۲۱

وبلاگ دیدگار

روایتی از سید محمد حسینی
1. اگر سفری به شهرهای مهم آمریکا داشته باشیدبه راحتی می توانید در مراکز این شهرها حجم عظیمی از کارتن_خواب ها یا همان بی_خانمان را (Homeless) را ببینید. دختری چهارده ساله که کارتن نوشته ای دارد و جلوی رهگذاران اشک می ریزد که از سرما در حال یخ زدن است.
وقتی که میخواهید مغازه ای بروید تعداد زیاد جوان بیست تا سی ساله سفید پوست دنبال شما راه می افتند و از شما التماس و درخواست می کنند که فقط یک قهوه گرم برای آنها بخرید. در ایستگاه های مترو کارتن خواب ها بیداد می کنند و ...

2. زمستان سال گذشته سردترین زمستان در تاریخ بوستون (ایالت ماساچوست) آمریکا بود. در کمتر از یک ماه بیش از دو متر و نیم برف بارید و دمای هوا به منهای 30 درجه رسید. دولت حالت فوق العاده اعلام کرد و مقامات دولتی در آماده باش کامل بودند. اما مساله مهم که تقریبا برنامه ای برای آن دیده نشد مساله کارتن خواب ها در خیابان ها بودند. سرمای منهای بیست و پنج تا منهای سی درجه غیر قابل تصور و توصیف است که با دختران و پیرزنان و پیرمردان کارتن خواب چه می کند...

اما نکته مهم در این مدت آن بود که تلویزیون ایالتی آمریکا مکرر و مرتب تبلیغات پخش می کرد که بفکر سگ های ولگردی که این روزها غذا ندارند باشید!!! اما دریغ از یک خبر و یا تبلیغ در خصوص مردان و زنان پیر و جوان کارتن خواب.

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه

ارسال این به یک دوست