چگونه فرهنگ كتابخوانی در آمریکا نهادینه شده است؟
۱۳۹۶-۰۸-۱۴
سفر به نیویورک ۴ (قسمت اول)
۱۳۹۶-۰۸-۱۴

Made in America

روایتی از سید محمد حسینی
آبشار نیاگارا یکی از دیدنی ترین مناظر طبیعی دنیا و پربازدیدترین نقاط ایالات متحده آمریکا وکانادا است.
رودخانه نیاگارا و آبشار نیاگارا مرز بین ایالت انتاریو کانادا و ایالت نیویورک آمریکا است. سالانه حدود 20 میلیون نفر از نیاگارا دیدن می کنند که بیش از 2 میلیارد دلار درآمد حاصل از گردشگری این منطقه است.
تابستان گذشته سفری به نیاگارا داشتیم که ان شاءالله درباره اش خواهم نوشت. اما در همان لحظات اول ورود به نیاگارا با صحنه ای مواجه شدیم که بسیار جالب توجه بود. به محض رسیدن، درست در جایی که از اتوبوس پیاده شدیم، یک فروشگاه بزرگ با نمای شیشه ای جلوی مان قرار داشت. در کمترین فاصله ممکن از آبشار و رود نیگارا...(البته آن لحظه نمی دانستیم که چقدر با آبشار فاصله داریم). روی دیوار شیشه ای فروشگاه یک تابلوی بسیار بزرگ خودنمایی می کرد. روی تابلو نوشته شده بود:
Made in America
تمام محصولات آن فروشگاه تولید و ساخت آمریکا بود. اتوبوس گردشگران جلوی این فروشگاه مسافران خود را پیاده می کردند و پارکینگ ماشین های شخصی نیز درست پشت این فروشگاه قرار داشت. فاصله این فروشگاه تا آبشار شاید کمتر از 100 متر بود.
اتفاق جالب تر که در طبقه همکف فروشگاه، غرفه های متعدد غذافروشی وجود داشت که در آنها غذاهای مطلوب برای ذائقه های مختلف از جمله چینی، هندی، حلال، مکزیکی و... برای گردشگران با سلایق متفاوت آماده بود. در طبقات دیگر هم انواع و اقسام محصولات که همگی برچسب ساخت آمریکا داشتند به فروش می رسید. بسیاری از گردشگران به خاطر همین برچسب ها، هدیه هایی را که می خواستند برای دوستان و بستگان در کشور خودشان به عنوان سوغات تهیه کنند از این فروشگاه خریداری می کردند.

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه

ارسال این به یک دوست