نکاتی که برای برقراری ارتباط با آمریکایی ها باید بدانید
۱۳۹۶-۰۸-۲۰
پلیس آمریکا
۱۳۹۶-۰۸-۲۰

نوع برخورد مردم آمریکا با یکدیگر

روایتی از سارا بوربور
چند روزی خیلی درگیر ریسرچ یک مقاله بودم. كارهای منزل و بچه‌داری هم مزید بر علت شده بود و حسابی خسته شده بودم. داشتم می‌رفتم دانشگاه که در مسیر يک خانمی بهم سلام کرد و گفت چه لباس زیبایی پوشیدی! خوشم اومد از این لباس. روز خوبی داشته باشی! اين تعریف خانم غیر مسلمان در مورد مانتوی رنگی و پوشیده‌ام به من انرژی‌ای داد كه همه سختيهای روز رو فراموش كردم.

ياد زمانی افتادم كه تازه وارد آمریکا شده بوديم. یک روز داشتم با خواهرم از طریق اسكايپ صحبت می‌كردم که یک خانم که با بچه‌اش از كنار من رد شد سلام گرمی به من كرد. خواهرم پرسيد كی بود؟ گفتم نمی‌دونم! خواهرم که بسيار متعجب شده بود گفت با اینکه تو رو نمی‌شناخت و با اينكه ظاهرت اينقدر متفاوته، اينجوری گرم سلام و احوالپرسی كرد؟!

خوش برخوردی از دوران کودکی، در مدرسه و خانواده، نهادينه می‌شه و بچه‌ها کم‌کم یاد میگیرند که با دیگران محترمانه برخورد کنند. اگرچه لازمه که یادآوری کنم که این خوش برخوردی در ایالات مختلف متفاوته. مثلا شاید بشه گفت که این طور رفتارها در ایالت تگزاس کمتر دیده میشه.

از طرف دیگه در دین اسلام تاکید ویژه‌ای به خوش اخلاقی و خوش برخوردی و توصيه خاصی به زودتر سلام کردن شده، ولی اینقدر ماها کم به این دستورات عمل کردیم که خوش رفتاری برخی آمریکایی‌ها برامون عجيب و غريب هست. یادم میاد حدود سه سال پيش از آمریکا به سمت ایران می‌رفتیم و پرواز آخر از استانبول به تهران بود. در فرودگاه استانبول با یک خانم محجبه آشنا شدم. این خانم كه پزشك و از اعضای هيات علمی يک دانشگاه بود، بهم گفت ظاهراً پسر شما من رو با كسی اشتباه گرفته، اومده به من سلام می‌كنه!!

در پایان لازمه که اشاره کنم که معمولا کسانی که در کلیساها کار می‌کنند، خوش برخوردتر هستند و سعی می‌کنند که با برخورد خوب‌شون دانشجوهای کشورهای دیگه رو هم به دین مسیحیت علاقمند کنند. برخی اوقات فکر می‌کنم که مساجد ما هم میتونن خیلی بهتر و‌ موثرتر عمل کنند.
در این باره خواهم نوشت.

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
اعتمادِ مردمِ آمریکا به دولتِ آمریکا در پایین ترین حدِ خود در طولِ تاریخ قرار دارد. اکنون تنها 20 درصد از آمریکایی ها می گویند که به دولتِ‌ فدرال اعتماد دارند و معتقدند که دولت «تقریباً همیشه» (4%) یا «اغلبِ اوقات» (16%) کارِ درست را انجام می دهد.
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه
آمریکا برترین کشور است – البته در میزانِ بازداشت ها. در خلالِ چند دهه ی گذشته، این کشور بیشترین جمعیتِ...
مطالعه

ارسال این به یک دوست