در برخورد با ایران از سیاست ریگان پیروی کنید
۱۳۹۶-۰۵-۱۹
سی‌ان‌ان برنامه‌ی هفتگی رضا اصلان را به‌علت توهین به ترامپ متوقف کرد
۱۳۹۶-۰۵-۱۹
Search
دقیقا عین عبارت
جستجو در عناوین
جستجو در متن
Search in comments
Search in excerpt
نوشته‌ها
Filter by دسته‌ها
فکت های آمریکا
اخلاق و سبک زندگی
مسائل اخلاقی
اقتصاد
سیاست
عدالت
عدالت اقتصادی

کنگره باید اجازه عملیات علیه ایران در سوریه را صادر کند

منبع: کریستین ساینس مانیتور


روزنامه کریستین ساینس مانیتور (Christian Science Monitor) چاپ آمریکا امروز جمعه دوم  تیرماه در سرمقاله‌ای از کنگره آمریکا خواسته تا برای روشن شدن استراتژی دولت ترامپ در مورد برخورد با نیروهای ایرانی در سوریه اجازه رسمی اجرای عملیات برای ارتش آمریکا را صادر کند.

مانیتور می‌نویسد: «درحالی که هر روز اخبار حملات نیروهای هوایی و زمینی آمریکا علیه نیروهای ایرانی و انواع گروه‌های تروریست مستقر در خاک سوریه پخش می‌شود، کنگره می‌بایستی حکم قانونی برای اجرای این عملیات را اکنون صادر کند. سربازان ما باید بدانند که آنها از پشتیبانی دولت و مردم آمریکا برخوردار هستند و دشمنان ما هم باید بدانند که آمریکا در تصمیم خود برای مقابله با آنها راسخ است.»

به گفته کریستین ساینس مانیتور: «در حال حاضر نیروهای ارتش آمریکا در پنج کشور جهان در جنگ‌های ضدتروریستی شرکت دارند. دولت ترامپ حتی کره شمالی را هم به یک عملیات نظامی تهدید کرده است. در چند روز گذشته نیز جت‌های آمریکایی پهپادهای ایران و جنگنده‌های سوریه‌ای را سرنگون کرده‌اند.

اما همه این فرمان‌های عملیات نظامی از سوی ترامپ بدون کسب اجازه از کنگره بوده است. آخرین باری که کنگره آمریکا بر مبنای قانون اساسی به عملیات نظامی ارتش ایالات متحده در خارج از مرزهای خود رأی مثبت داد به سال ۱۹۴۱ و جنگ دوم جهانی بازمی‌گردد. اما عملیات مشابه آن دوران از زمان ریاست جمهوری اوباما تا امروز بدون یک چنین اجازه‌ای از کنگره انجام شده است.

قانون (Authorization for Use of Military Force (AUMF (اجازه استفاده از نیروی نظامی) در قانون اساسی آمریکا اکنون به یک بازسازی و به روز شدن نیاز دارد.

با این حال، برخلاف سال ۱۹۴۱، این اجازه دهی و رسمیت بخشیدن به نیروهای ارتش ما برای شرکت در جنگ‌های خاورمیانه یک موضوع کاملاً اخلاقی است. از آن سال‌ها تا امروز ما شاهد زایش و گسترش سازمان‌های تروریستی در چهار گوشه جهان شده‌ایم.

برای غلبه بر این سازمان‌های تروریستی و شبه‌نظامیان افراطی دولت آمریکا باید به دشمنان ما نشان دهد که ما در تصمیم خود برای شکست آنها راسخ و پایدار هستیم.»


گزارشی از ایران اینترنشنال

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
رئیس جمهوری آمریکا در توییتر خود به سخنان اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران واکنش نشان داد و تلاش کرده تهران را تهدید کند.
مطالعه
یک مجله آمریکایی در گزارشی به بررسی سیاست چین در قبال فشارهای آمریکا بر ایران پرداخت.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
رئیس جمهور آمریکا در مدت ۵۵۸ روزی که در کاخ سفید حضور داشته چهار هزار و ۲۲۹ ادعای دروغ و گمراه‌کننده داشته است.
مطالعه
مایک پمپئو، وزیر امور خارجۀ آمریکا، قصد دارد امروز چهارشنبه یازده ژوئیه و فردا پنجشنبه دوازده ژوئیه در حاشیۀ نشست ناتو در بروکسل با وزرای امور خارجۀ فرانسه، بریتانیا، آلمان ... ملاقات و با آنان دربارۀ ایران گفتگو کند.
مطالعه
مایک پمپئو، وزیر أمور خارجه ایالات متحده آمریکا می‌گوید برای مقابله با تهدیدات ایران در منطقه باید هزینه را برای قاسم سلیمانی و نیروهای تحت امر او بالا ببریم.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
حملات دولت ترامپ به ایران برای منحرف کردن افکار عمومی از چالش های کاخ سفید است.
مطالعه
مطالعه
مطالعه

ارسال این به یک دوست