در برخورد با ایران از سیاست ریگان پیروی کنید
۱۳۹۶-۰۵-۱۹
سی‌ان‌ان برنامه‌ی هفتگی رضا اصلان را به‌علت توهین به ترامپ متوقف کرد
۱۳۹۶-۰۵-۱۹

کنگره باید اجازه عملیات علیه ایران در سوریه را صادر کند

منبع: کریستین ساینس مانیتور

روزنامه کریستین ساینس مانیتور (Christian Science Monitor) چاپ آمریکا امروز جمعه دوم  تیرماه در سرمقاله‌ای از کنگره آمریکا خواسته تا برای روشن شدن استراتژی دولت ترامپ در مورد برخورد با نیروهای ایرانی در سوریه اجازه رسمی اجرای عملیات برای ارتش آمریکا را صادر کند.

مانیتور می‌نویسد: «درحالی که هر روز اخبار حملات نیروهای هوایی و زمینی آمریکا علیه نیروهای ایرانی و انواع گروه‌های تروریست مستقر در خاک سوریه پخش می‌شود، کنگره می‌بایستی حکم قانونی برای اجرای این عملیات را اکنون صادر کند. سربازان ما باید بدانند که آنها از پشتیبانی دولت و مردم آمریکا برخوردار هستند و دشمنان ما هم باید بدانند که آمریکا در تصمیم خود برای مقابله با آنها راسخ است.»

به گفته کریستین ساینس مانیتور: «در حال حاضر نیروهای ارتش آمریکا در پنج کشور جهان در جنگ‌های ضدتروریستی شرکت دارند. دولت ترامپ حتی کره شمالی را هم به یک عملیات نظامی تهدید کرده است. در چند روز گذشته نیز جت‌های آمریکایی پهپادهای ایران و جنگنده‌های سوریه‌ای را سرنگون کرده‌اند.

اما همه این فرمان‌های عملیات نظامی از سوی ترامپ بدون کسب اجازه از کنگره بوده است. آخرین باری که کنگره آمریکا بر مبنای قانون اساسی به عملیات نظامی ارتش ایالات متحده در خارج از مرزهای خود رأی مثبت داد به سال ۱۹۴۱ و جنگ دوم جهانی بازمی‌گردد. اما عملیات مشابه آن دوران از زمان ریاست جمهوری اوباما تا امروز بدون یک چنین اجازه‌ای از کنگره انجام شده است.

قانون (Authorization for Use of Military Force (AUMF (اجازه استفاده از نیروی نظامی) در قانون اساسی آمریکا اکنون به یک بازسازی و به روز شدن نیاز دارد.

با این حال، برخلاف سال ۱۹۴۱، این اجازه دهی و رسمیت بخشیدن به نیروهای ارتش ما برای شرکت در جنگ‌های خاورمیانه یک موضوع کاملاً اخلاقی است. از آن سال‌ها تا امروز ما شاهد زایش و گسترش سازمان‌های تروریستی در چهار گوشه جهان شده‌ایم.

برای غلبه بر این سازمان‌های تروریستی و شبه‌نظامیان افراطی دولت آمریکا باید به دشمنان ما نشان دهد که ما در تصمیم خود برای شکست آنها راسخ و پایدار هستیم.»


گزارشی از ایران اینترنشنال


موضوعات :

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
1 - استیو بنن ، جلسه ملاقات دونالد ترامپ جونیور با یکی از وکلای روس وابسته به کاخ کرملین در...
مطالعه
جاشوا زیتز پولتیکو آمریکایی ها همواره در طول تاریخ معتقد بوده اند کشورشان استثنایی است. این تصور حتی از سال...
مطالعه
مطالعه
در سیزدهم فوریه ی سال 2016، قاضی آنتونین اسکالیا، یکی از نه عضو اصلی دیوان عالی امریکا در سن 79 سالگی از دنیا رفت.
مطالعه
مطالعه
دنالد ترامپ مالک خیلی چیزهاست.در حقیقت موسسه ی ترامپ چهل و هشتمین شرکت خصوصی بزرگ امریکاست. اما ترامپ مانند سایر شرکت های بزرگ مالیات پرداخت نمی کند.
مطالعه
از هرج و مرج مرگباری که در خیابان های شارلوتزویل ویرجینیا اتفاق افتاد شروع می کنیم شعله های بیرحم وحشی گری که توسط ملی گرایان سفیدپوست روشن شد
مطالعه
آلاباما (به انگلیسی: Alabama) یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا و بیست‌ودومین ایالتی است که به ایالات متحدهٔ آمریکا پیوست. این ایالت از شمال با تنسی، از شرق با جورجیا، از جنوب با فلوریدا و خلیج مکزیک، و از غرب با میسیسیپی هم‌مرز است.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
محسن امیری
محسن امیری
کارشناس مسائل رسانه ای مرتبط با ایالات متحده ، پژوهشگر مسائل مرتبط با حکومت ، مردم و کور ایالات متحده ، مدیر پروژه های مطالعاتی در حوزه غرب شناسی و مسائل مرتبط با ایران در ساختار سیاسی غرب کارشناس مسائل رسانه ای مرتبط با ایالات متحده ، پژوهشگر مسائل مرتبط با حکومت ، مردم و کور ایالات متحده ، مدیر پروژه های مطالعاتی در حوزه غرب شناسی و مسائل مرتبط با ایران در ساختار سیاسی غرب ، کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی