سناتور سندرز: تحریم‌های جدید می‌تواند برجام را نابود کند
۱۳۹۶-۰۵-۱۸
نشریه واشنگتن فری بیکن: ایران در سوریه موشک دوربرد تولید می‌کند
۱۳۹۶-۰۵-۱۹

وزیر دفاع آمریکا: رژیم ایران باید تغییر کند

منبع: دیلی کالر

موضوع: سیاست دولتمردان آمریکا نسبت به ایران

تاریخ انتشار: 11 جولای2017

ژنرال جمیز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا می‌گوید: برای بهبود روابط میان ایران و آمریکا رژیم حاکم بر ایران باید عوض شود.

وبسایت خبری دیلی کالر (Daily Caller) در آمریکا امروز سه‌شنبه۲۰ تیرماه در گزارشی اختصاصی از سخنان جیمز ماتیس می‌نویسد: «وزیر دفاع آمریکاا بهبود روابط میان تهران و واشنگتن را تنها با تغییر رژیم حاکم بر ایران امکانپذیر می‌داند.

ماتیس در یک مصاحبه اختصاصی و بی‌سابقه با وبسایت خبری The Islander News گفته است: «تا روزی که مردم ایران از چنگ این رژیم مذهبیی خلاص بشوند، این رژیمی که رهبران آن فکر می‌کنند می‌توانند به مردمشان حتی بگویند که چه کسانی را باید برای خودشان انتخاب کنند، رابطه با این کشور بسیار بسیار سخت خواهد بود.

رابطه با ایران بسیار سخت است چون این کشور یک دموکراسی نیست. رهبر مذهبی آن تصمیم می‌گیرد که چه کسی نامزد انتخابات بشود یا نشود. این مانند این می‌ماند که رئیس‌جمهور کنونی آمریکا تصمیم بگیرد که چه کسی باید در پایان دوره او اجازه شرکت در انتخابات آینده داشته باشد. و تازه هرکسی هم که وارد کاخ سفید شد، رئیس‌جمهور واقعی هنوز اوست و همینطور این روند برای رؤسای جمهور آینده هم ادامه داشته باشد.»

وزیر دفاع آمریکا افزوده: «بزرگترین مشکل او در دوران فرماندهی در ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا - سنت‌کام (United States Centrall Command - CENTCOM) ایران و رژیم آن بوده است.» ماتیس می‌گوید: «او مشکلی برای مقابله با رژیم ایران در گذشته نداشته است و حتی یک‌بار پس از آنکه خمپاره‌های ارسالی ایران به شبه‌نظامیانن عراقی باعث کشته شدن چندین سرباز و افسر آمریکایی در سال ۲۰۱۱ شده بود قصد واکنش متقابل داشته است اما دولت اوباما جلوی او را گرفته بوده است.»

ماتیس می‌گوید: «امروز همه کس در خاورمیانه، از تل آویو گرفته تا قاهره، به او می‌گویند که ایران یک مشکل واقعی این منطقه است. نفوذ خرابکارانهه رژیم این کشور به یاری دیکتاتور سوریه بشاراسد رفته و ایران با ارسال موشک‌های دورزن به شورشیان حوثی در یمن جنگ و خونریزی در آن کشور را شدت بخشیده و از آن هم بدتر به جنایت بر علیه مردم خودش ادامه می‌دهد.»

وزیر دفاع آمریکا تصریح کرده: «ایران بدون شک بزرگترین تهدید بر علیه ثبات خاورمیانه است. رژیم این کشور مانند یک جنبش انقلابی رفتار می‌کند وو هیچ‌ربطی به انجام وظیفه مانند یک دولت در مقابل مردم کشور و منافع آنها ندارد. نسل جدید آنها به دنبال جنگ‌طلبی و مقابله با آمریکا نیست و در جهت مخالف افکار متعصبان مذهبی و افراطیونی هستند که در قدرت هستند. مشکل ما قطعاً مردم ایران نیستند. این رژیم ایران است که مأموران خود را برای کشتن و ترور دیگران حتی سفرای کشورهای خارجی گسیل می‌کند. رژیمی که همزمان برای حوثی‌ها و حزب‌الله هم موشک فراهم می‌کند.»

اشاره وزیر دفاع آمریکا به ماجرای منصور ارباب‌سیر، شهروند ایرانی - آمریکایی است که در سال ۲۰۱۳ میلادی متهم شد که با همدستی اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران در پی ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن بوده است.

[shareaholic app="share_buttons" id="25412088"]
موضوعات :

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که تلاش گسترده ای برای از بین بردن قانون «اوباماکر» انجام داده اقدام به قطع پرداخت پول به شرکت های بیمه کرد.
مطالعه
مردم شهر شیکاگو ایالت «ایلینوی» با مسدود کردن یکی از آزادراه‎ها خواستار واکنش مسئولین به آمار قابل تامل مرگ ناشی از قتل در این کلان‌شهر آمریکا شدند.
مطالعه
«تایلر هانیکات»، بازیکن پیشین تیم‌های بسکتبال کالیفرنیا و ساکرامنتو کینگز، پس از یک درگیری مسلحانه با پلیس لس آنجلس کشته شد.
مطالعه
به گفته پامپئو پس از خروج آمریکا از برجام، واشنگتن « بحث و گفتگوهای دشواری» را با متحدین خود در اروپا داشت
مطالعه
مقاله این اندیشکده ضمن بازنشر دستورالعمل سیگال مندلکر معاونت وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور تروریزم و اطلاعات مالی که در آن به همه
مطالعه
چطور احمقانه ترین برنامه ی خبری تلویزیون، کاخ سفید را تحت تاثیر قرار می دهد!
مطالعه
روزنامه وال استریت ژورنال در بخش گزارش‌های ویدیویی خود امروز به موضوع شرایط بحرانی اقتصاد ایران پرداخته و می‌گوید
مطالعه
بر خلاف آنچه رسانه‌ها وانمود می‌کنند، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در بسیاری از موارد از همان سیاست‌هایی پیروی می‌کند که «باراک اوباما» ...
مطالعه
گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است
مطالعه
مطالعه
ریک پری وزیر انرژی آمریکا اعلام نمود که روسیه و عربستان سعودی می توانند کمبود نفت ایران در بازار به علت تحریم های ضد ایرانی ...
مطالعه
زنی برای نشان دادن اعتراض خود به سیاستهای مهاجرتی ایالات متحده آمریکا، شیوه‌ای متفاوت را برگزید.
مطالعه
بکه تلویزیونی سی ان ان : مقامات ایالات متحده در حال بررسی وارد کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست سازمان های تروریستی خارجی هستند که...
مطالعه
مطالعه
یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد تحریم‌های جدید علیه ایران در دو بخش، از ۱۳ مرداد و ۱۳ آبان به اجرا گذاشته خواهد شد. آمریکا هشدار داده قصد اعطای مجوز به کشورها یا شرکت‌ها برای معافیت از تحریم‌های ایران را ندارد.
مطالعه
ان بی سی نیوز در مطلبی به معضل آزار و اذیت‌های جنسی مکرر مسافران و مهمانداران در پروازهای آمریکایی اشاره کرد.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه

ارسال این به یک دوست