۱۰۰ فکت تامل برانگیز و عجیب درباره ی وضعیت اخلاقی جامعه ی آمریکا
۱۳۹۶-۰۶-۰۴
زمانی که مهاجران به جزایر الیس آمریکا رسیدند، چه ظاهری داشتند؟
۱۳۹۶-۰۶-۰۷

در جستجوی راهبردهای کلان ایالات متحده

دشمنان از درون و بیرون ایالات متحده را تهدید کرده و موجب تضعیف آن می‌شوند. در این میان باید هوشیار بوده و راهبرد جامعی برای دفاع از ارزش‌های آمریکایی تعیین کنیم.


منبع: بنیاد دفاع از دموکراسی
نویسنده: Clifford D. May

نکات راهبردی:

راهبردهای ریچارد نیکسون برای برقراری ارتباط با چین، اوباما برای نزدیک شدن به جهان اسلام و سعی ایالات متحده برای ایجاد سازمان ملل اقداماتی نبودند که موجب صلح و دوستی در جهان شوند. درگیری درون و میان جوامع مختلف از زمانی که تمدن آغاز شده است، بوده و به نظر می‌رسد تا زمانی که تمدن باشد درگیری نیز باشد. به نظر می‌رسد در این میان باید خودمان را حفظ کرده و حواسمان به امنیت خودمان باشد. تنها چند موردی که ایالات متحده را تهدید می‌کنند نام می‌بریم:

1. کره شمالی توسط دیکتاتوری اداره می‌شود که هم دارای سلاح اتمی است و هم دارای موشک‌هایی که آن سلاح‌ها را به آمریکا برسانند.
2. حاکمان ایران جهاد قرون‌وسطایی را با امپراتوری فارس ترکیب کرده و علی‌رغم اینکه قول داده‌اند که وسایل تحقق نابودی آمریکا را توسعه ندهند دائماً "مرگ بر آمریکا" می‌گویند.
3. حاکمان کمونیست چین، هم آرمان‌ها منطقه‌ای و هم آرمان‌های جهانی دارند. روسیه نیز توسط سزاری انتقام‌جو اداره می‌شود که به دنبال احیای امپراتوری روسیه است.
4. در همین اثنا بازیگران غیردولتی گوناگونی که از الهیات اسلامی الهام گرفته‌اند به دنبال توطئه‌چینی برای ایالات متحده و نابودی آن از درون و بیرون هستند.

این تهدیدها اگرچه جدا از هم به نظر می‌رسند اما از درون به هم مرتبط می‌باشند. چین از کره شمالی حمایت می‌کند، روسیه از ایران. جمهوری اسلامی و کره شمالی در توسعه موشک‌ها و احتمالاً بمب اتم با یکدیگر همکاری می‌کنند. ایران نیز از گروه‌های تروریست جهادی حمایت می‌کند.

به نظر می‌رسد دیگر نیازی نیست که تهدیدهای بالقوه را نیز برشماریم. ایالات متحده آمریکا برای حفظ هدف اصلی حکومت این کشور که همان حفظ جان و آزادی آمریکایی‌ها است، نیاز به راهبردی جامع و کلان نگر دارد.

رئیس‌جمهور جرج دابلیو. بوش جنگی جهانی علیه تروریسم در سال 2001 راه انداخت اما مشخص است که این جنگ‌ها مشکل داشته‌اند. تروریسم همچنان ابزاری کاربردی در دست استفاده‌کنندگان از آن است.

اوباما هم القاعده را نابود کرد اما هیچ برنامه‌ای برای بعدازآن نداشت. از طرف دیگر قذافی هم در لیبی سرنگون شد اما رئیس‌جمهور از شورشیان غیر اسلام‌گرا حمایت نکرد. نیروهای آمریکایی را از عراق بیرون کشید و درنتیجه آن داعش به وجود آمد و به آن اجازه داده شد تا برده بگیرد و جنایت انجام دهد.

در مذاکراتش با دین‌داران ایرانی نیز به آن‌ها وعده بمب اتم را تا ده سال آینده داد. حتی در مقابل کره شمالی نیز وقتی به دنبال پیشرفت‌های جدی در مسئله بمب اتم و موشک‌ها بود، اقدامی انجام نشد و شاید جالب باشد که حتی سرمایه‌گذاری جدی درزمینه دفاعی کشور خودمان نیز انجام نداد.

خب نقشه برای ادامه راه چیست؟ فعلاً نقشه‌ای نداریم. اما مشاور امنیت ملی ترامپ، مک مستر و معاونانش با همکاری وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش، در حال آماده‌سازی نقشه‌ای برای ادامه راهبردهای ایالات متحده هستند. این‌که ترامپ این موضوع را به افرادی نظامی سپرده است موجب آسودگی خاطر است. اول به این دلیل که افراد نظامی عادت کرده‌اند که بر مأموریت خود تمرکز کرده و آن را به اتمام برسانند. دوم اینکه آن‌ها نمی‌گویند گزینه‌ی نظامی در کار نیست و درنتیجه آن مهم‌ترین قابلیت ایالات متحده را از گزینه‌ها حذف کنند.

در این موارد و تهدیدها باید تمامی کسانی که به ارزش‌های آمریکای وفادار هستند متحد باشند و نگذارند برتر پنداران سفید، مسلمان و... آمریکا را ضعیف کنند. ایوانکا ترامپ، دادستان کل ایالات متحده جف سشنز، معاون رئیس‌جمهور مایک پنس و ژنرال مک مستر بدون تعصبی اقدامات برترپنداری را محکوم کرده‌اند. بهتر است رئیس‌جمهور ترامپ نیز هرچه سریع‌تر به این قافله بپیوندد و مانع از استفاده دشمنان از این قضیه شود.

آدم باید زودباور و خوش‌بین باشد که فکر کند نزاع‌های بین جوامع به‌زودی پایان می‌پذیرد. اما باید با هماهنگی علیه افراطی‌گری اقدام کرده و برای حل مشکلات بین جوامع راهبرد سازی کنیم.[shareaholic app="share_buttons" id="25412088"]
موضوعات :

مطالب مرتبط :سایر مطالب :

به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که تلاش گسترده ای برای از بین بردن قانون «اوباماکر» انجام داده اقدام به قطع پرداخت پول به شرکت های بیمه کرد.
مطالعه
مردم شهر شیکاگو ایالت «ایلینوی» با مسدود کردن یکی از آزادراه‎ها خواستار واکنش مسئولین به آمار قابل تامل مرگ ناشی از قتل در این کلان‌شهر آمریکا شدند.
مطالعه
«تایلر هانیکات»، بازیکن پیشین تیم‌های بسکتبال کالیفرنیا و ساکرامنتو کینگز، پس از یک درگیری مسلحانه با پلیس لس آنجلس کشته شد.
مطالعه
به گفته پامپئو پس از خروج آمریکا از برجام، واشنگتن « بحث و گفتگوهای دشواری» را با متحدین خود در اروپا داشت
مطالعه
مقاله این اندیشکده ضمن بازنشر دستورالعمل سیگال مندلکر معاونت وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور تروریزم و اطلاعات مالی که در آن به همه
مطالعه
چطور احمقانه ترین برنامه ی خبری تلویزیون، کاخ سفید را تحت تاثیر قرار می دهد!
مطالعه
روزنامه وال استریت ژورنال در بخش گزارش‌های ویدیویی خود امروز به موضوع شرایط بحرانی اقتصاد ایران پرداخته و می‌گوید
مطالعه
بر خلاف آنچه رسانه‌ها وانمود می‌کنند، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در بسیاری از موارد از همان سیاست‌هایی پیروی می‌کند که «باراک اوباما» ...
مطالعه
گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است
مطالعه
مطالعه
ریک پری وزیر انرژی آمریکا اعلام نمود که روسیه و عربستان سعودی می توانند کمبود نفت ایران در بازار به علت تحریم های ضد ایرانی ...
مطالعه
زنی برای نشان دادن اعتراض خود به سیاستهای مهاجرتی ایالات متحده آمریکا، شیوه‌ای متفاوت را برگزید.
مطالعه
بکه تلویزیونی سی ان ان : مقامات ایالات متحده در حال بررسی وارد کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست سازمان های تروریستی خارجی هستند که...
مطالعه
مطالعه
یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد تحریم‌های جدید علیه ایران در دو بخش، از ۱۳ مرداد و ۱۳ آبان به اجرا گذاشته خواهد شد. آمریکا هشدار داده قصد اعطای مجوز به کشورها یا شرکت‌ها برای معافیت از تحریم‌های ایران را ندارد.
مطالعه
ان بی سی نیوز در مطلبی به معضل آزار و اذیت‌های جنسی مکرر مسافران و مهمانداران در پروازهای آمریکایی اشاره کرد.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه

ارسال این به یک دوست