نشریه آمریکن‌کانسرواتیو: مخالفان برجام در آمریکا به صحنه بازگشته‌اند
۱۳۹۶-۰۵-۱۹
در برخورد با ایران از سیاست ریگان پیروی کنید
۱۳۹۶-۰۵-۱۹

جنجال واکنش به شعار ' ایران را بمباران کنید' روی رسیدِ فروشگاهی در تگزاس

منبع: خبرگزاری فرانسه

رسیدِ خرید خوراک دام از مغازه‌ای در شهر تگزاس (Texas) که روی آن شعار ' ایران را بمباران کنید' (Bomb Iran) چاپ می‌شود با واکنش شدید و جنجالی کاربران شبکه‌های اجتماعی در سراسر دنیا روبرو شده است.

وبسایت خبری فارین پالیسی (Foreign Policy) امروز چهارشنبه ۲۱ تیرماه در گزارشی در این مورد می‌نویسد: «یک مغازه ویژه فروش خوراک دام و حیوانات در تگزاس با چاپ ' ایران را بمباران کنید' بر روی رسیدهایی که به مشتریان می‌دهد، با واکنش خشمگین در اطراف دنیا روبرو شده است.

این جمله (Bomb Iran) در پایین رسیدهای داده شده به مشتریان در هفته گذشته در مغازه Arcola Feed & Hardware چاپ شده بود. این مغازه در منطقه رشارون (Rosharon) در جنوب شهر هیوستون (Houston)تگزاس قرار دارد.این شعار که به صورت Bomb bomb bomb, Iran در ته رسیدهای مغازه چاپ شده است روی آهنگ معروف 'باربارا آن' (Barbara Ann) اثر گروه Beach Boys خوانده می‌شود که پس از جریان گروگان‌گیری در سفارت آمریکا در ایران معروف شده بود. اما در سال ۲۰۰۷ نیز سناتور جان مک‌کین (Senator John McCain) که در آن زمان در رقابت‌های پست ریاست جمهوری حضور داشت اندکی از این آهنگ را برای هوادارانش خوانده بود.

به دنبال چاپ این شعار، مغازه مربوطه مورد حمله توئیتری از چهار گوشه جهان قرار گرفته است. برخی از ایرانیان عکس این رسید را در حساب توئیتری خود گذاشته بودند و پس از واکنش شدید  ایرانیان به این عمل مغازه مورد بحث، تارا برک جوریکا (Tara Burk Jurica) صاحب مغازه در فیسبوک خود نوشته است: «من تلاش کرده‌ام که به ایرانیان بگویم واقعاً این طور در مورد کشورشان فکر نمی‌کنیم و از همه ایرانیان از بابت این موضوع عذرخواهی می‌کنم.»

گزارشی از ایران اینترنشنال


موضوعات :

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
1 - استیو بنن ، جلسه ملاقات دونالد ترامپ جونیور با یکی از وکلای روس وابسته به کاخ کرملین در...
مطالعه
جاشوا زیتز پولتیکو آمریکایی ها همواره در طول تاریخ معتقد بوده اند کشورشان استثنایی است. این تصور حتی از سال...
مطالعه
مطالعه
در سیزدهم فوریه ی سال 2016، قاضی آنتونین اسکالیا، یکی از نه عضو اصلی دیوان عالی امریکا در سن 79 سالگی از دنیا رفت.
مطالعه
مطالعه
دنالد ترامپ مالک خیلی چیزهاست.در حقیقت موسسه ی ترامپ چهل و هشتمین شرکت خصوصی بزرگ امریکاست. اما ترامپ مانند سایر شرکت های بزرگ مالیات پرداخت نمی کند.
مطالعه
از هرج و مرج مرگباری که در خیابان های شارلوتزویل ویرجینیا اتفاق افتاد شروع می کنیم شعله های بیرحم وحشی گری که توسط ملی گرایان سفیدپوست روشن شد
مطالعه
آلاباما (به انگلیسی: Alabama) یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا و بیست‌ودومین ایالتی است که به ایالات متحدهٔ آمریکا پیوست. این ایالت از شمال با تنسی، از شرق با جورجیا، از جنوب با فلوریدا و خلیج مکزیک، و از غرب با میسیسیپی هم‌مرز است.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
محسن امیری
محسن امیری
کارشناس مسائل رسانه ای مرتبط با ایالات متحده ، پژوهشگر مسائل مرتبط با حکومت ، مردم و کور ایالات متحده ، مدیر پروژه های مطالعاتی در حوزه غرب شناسی و مسائل مرتبط با ایران در ساختار سیاسی غرب کارشناس مسائل رسانه ای مرتبط با ایالات متحده ، پژوهشگر مسائل مرتبط با حکومت ، مردم و کور ایالات متحده ، مدیر پروژه های مطالعاتی در حوزه غرب شناسی و مسائل مرتبط با ایران در ساختار سیاسی غرب ، کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی