نشریه آمریکن‌کانسرواتیو: مخالفان برجام در آمریکا به صحنه بازگشته‌اند
۱۳۹۶-۰۵-۱۹
در برخورد با ایران از سیاست ریگان پیروی کنید
۱۳۹۶-۰۵-۱۹
Search
دقیقا عین عبارت
جستجو در عناوین
جستجو در متن
Search in comments
Search in excerpt
نوشته‌ها
Filter by دسته‌ها
فکت های آمریکا
اخلاق و سبک زندگی
مسائل اخلاقی
اقتصاد
سیاست
عدالت
عدالت اقتصادی

جنجال واکنش به شعار ' ایران را بمباران کنید' روی رسیدِ فروشگاهی در تگزاس

منبع: خبرگزاری فرانسه


رسیدِ خرید خوراک دام از مغازه‌ای در شهر تگزاس (Texas) که روی آن شعار ' ایران را بمباران کنید' (Bomb Iran) چاپ می‌شود با واکنش شدید و جنجالی کاربران شبکه‌های اجتماعی در سراسر دنیا روبرو شده است.

وبسایت خبری فارین پالیسی (Foreign Policy) امروز چهارشنبه ۲۱ تیرماه در گزارشی در این مورد می‌نویسد: «یک مغازه ویژه فروش خوراک دام و حیوانات در تگزاس با چاپ ' ایران را بمباران کنید' بر روی رسیدهایی که به مشتریان می‌دهد، با واکنش خشمگین در اطراف دنیا روبرو شده است.

این جمله (Bomb Iran) در پایین رسیدهای داده شده به مشتریان در هفته گذشته در مغازه Arcola Feed & Hardware چاپ شده بود. این مغازه در منطقه رشارون (Rosharon) در جنوب شهر هیوستون (Houston)تگزاس قرار دارد.این شعار که به صورت Bomb bomb bomb, Iran در ته رسیدهای مغازه چاپ شده است روی آهنگ معروف 'باربارا آن' (Barbara Ann) اثر گروه Beach Boys خوانده می‌شود که پس از جریان گروگان‌گیری در سفارت آمریکا در ایران معروف شده بود. اما در سال ۲۰۰۷ نیز سناتور جان مک‌کین (Senator John McCain) که در آن زمان در رقابت‌های پست ریاست جمهوری حضور داشت اندکی از این آهنگ را برای هوادارانش خوانده بود.

به دنبال چاپ این شعار، مغازه مربوطه مورد حمله توئیتری از چهار گوشه جهان قرار گرفته است. برخی از ایرانیان عکس این رسید را در حساب توئیتری خود گذاشته بودند و پس از واکنش شدید  ایرانیان به این عمل مغازه مورد بحث، تارا برک جوریکا (Tara Burk Jurica) صاحب مغازه در فیسبوک خود نوشته است: «من تلاش کرده‌ام که به ایرانیان بگویم واقعاً این طور در مورد کشورشان فکر نمی‌کنیم و از همه ایرانیان از بابت این موضوع عذرخواهی می‌کنم.»

گزارشی از ایران اینترنشنال

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
رئیس جمهوری آمریکا در توییتر خود به سخنان اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران واکنش نشان داد و تلاش کرده تهران را تهدید کند.
مطالعه
یک مجله آمریکایی در گزارشی به بررسی سیاست چین در قبال فشارهای آمریکا بر ایران پرداخت.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
رئیس جمهور آمریکا در مدت ۵۵۸ روزی که در کاخ سفید حضور داشته چهار هزار و ۲۲۹ ادعای دروغ و گمراه‌کننده داشته است.
مطالعه
مایک پمپئو، وزیر امور خارجۀ آمریکا، قصد دارد امروز چهارشنبه یازده ژوئیه و فردا پنجشنبه دوازده ژوئیه در حاشیۀ نشست ناتو در بروکسل با وزرای امور خارجۀ فرانسه، بریتانیا، آلمان ... ملاقات و با آنان دربارۀ ایران گفتگو کند.
مطالعه
مایک پمپئو، وزیر أمور خارجه ایالات متحده آمریکا می‌گوید برای مقابله با تهدیدات ایران در منطقه باید هزینه را برای قاسم سلیمانی و نیروهای تحت امر او بالا ببریم.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
حملات دولت ترامپ به ایران برای منحرف کردن افکار عمومی از چالش های کاخ سفید است.
مطالعه
مطالعه
مطالعه

ارسال این به یک دوست