شناورهای ایرانی و تحقیر ناوهای آمریکایی به روایت «یو اس نیوز»
۱۳۹۵-۰۶-۲۳
گزارش رسمی موسسه Hunger Note درباره گرسنگی و فقر ایالات متحده در سال ۲۰۱۶
۱۳۹۵-۰۶-۲۶

A bank employee counts Euro notes at Kasikornbank in Bangkok October 12, 2010. The Thai government agreed on Tuesday to impose a 15 percent withholding tax on interest and capital gains earned by foreign investors on Thai bonds, the latest bid by an emerging economy to tame its surging currency. From export-dependent Thailand to fast-growing China and Brazil, governments are moving to rein in their currencies as investors, turning their backs on low interest rates in the developed world, pour money into higher-yielding markets. REUTERS/Sukree Sukplang (THAILAND - Tags: POLITICS BUSINESS)

صدای آمریکا: «ایستاده ایم ۲» هشدار ایران به آمریکا

تلویزیون صدای آمریکا 13 شهریورماه در بخش خبری ساعت 21 خود در گفتگو با مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی دانشگاه فلوریدای به انتشار گسترده نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» واکنش نشان داد.
تلویزیون صدای آمریکا 13 شهریورماه در بخش خبری ساعت 21 خود در گفتگو با مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی دانشگاه فلوریدای به انتشار گسترده نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» واکنش نشان داد.

این شبکه در گزارش خود بیان داشت: ایران به دنبال وقایع دو هفته اخیر در خلیج فارس و نزدیک شدن قایق های سریع سپاه به کشتی های آمریکایی، یک ویدیوی تبلیغاتی علیه آمریکا منتشر کرده است که در آن غرق شدن یک ناو و سوزانده شدن پرچم آمریکایی نشان داده می شود.

این شبکه ماهواره ای در گفتگو با محسن میلانی، مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی در دانشگاه فلوریدای جنوبی به بررسی این اتفاق پرداخت. محسن میلانی در این گفتگو بیان داشت: مسلما انتشار این ویدئو هم جنبه تبلیغاتی دارد و برای مصرف داخلی است و هم به نظر می رسد هشداری است از سوی ایران به آمریکا درباره اینکه خلیج فارس حیاط خلوت ایران است و می خواهند از این حیاط خلوت به هر نحوی که شده است دفاع کنند.

این تحلیل گر افزود: این فیلم در کنار نزدیک شدن قایق‌های تندروی ایران به ناوهای آمریکا در روزهای اخیر هم جنبه تبلیغاتی دارد و هم یک هشدار به آمریکا است. اما خطر این نوع عملیات این است که ممکن است رویارویی میان ایران و آمریکا در خلیج فارس به وجود بیاید که به نظر برای ایران و منطقه ضرر بزرگی خواهد داشت.

میلانی در انتها با ابراز نگرانی از تولید چنین آثاری بیان داشت: رابطه ایران و آمریکا به خوبی یک سال قبل و زمان امضای برجام نیست و تنش هایی در این رابطه به وجود آمده است. ایران گمان می کند آمریکا به قولش در برداشتن تحریم ها وفادار نبوده و احتمال وضع تحریم های جدیدی در کنگره علیه ایران وجود دارد.

گفتنی است در روزهای اخیر بسیاری از شبکه های ماهواره ای از جمله BBC، VOA، المیادین، فرانس 24، تایم آف اسرائیل، تایمز رژیم صهیونیستی و ... در گزارش های مفصلی به این نماهنگ پرداختند و آن را خروش حماسی جوانان ایرانی علیه آمریکا تعبیر کردند.

نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» به کارگردانی محمدباقر مفیدی کیا و خوانندگی حسین حقیقی محصول باشگاه فیلم سوره حوزه هنری است.


موضوعات :

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

این قسمت با نام "بوش و کلینتون " شناخته می شود ...
مطالعه
این قسمت با نام "ریگان و گورباچف، تقویت آینده جهان سوم " شناخته می شود ...
مطالعه
مطالعه
این قسمت با نام " نیکسون و جانسون، نابودی ویتنام " شناخته می شود...
مطالعه
برده داری چطور در این کتاب توصیف شده است؟ ارباب اغلب برای برده هایش کباب درست می کرد یا آنها را به پیکنیک می برد.
مطالعه
امریکا با نابرابری در درامد شهروندان به عنوان یک مشکل دست و پنجه نرم می کندافراد نظرات مختلفی در مورد علت پیدایش این مشکل دارند.
مطالعه
سالهاست که کالیفرنیا ایالتی قوی و مستقل است و پس از موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت ها برای استقلال این ایالت از امریکا یا "کالگزیت" (Calexit) از سر گرفته شده است
مطالعه
در سالروز تیراندازی نیروهای پلیس به مایکل براون، فرمانی برای افسران پلیس فرگوسن میزوری صادر شد که طبق آن باید هاموی (نوعی خودروی نظامی با قابلیت بالا) در اختیار خود را به پنتاگون پس می دادند.
مطالعه
حقیقتا سیستم امریکایی به نحوی است که به طرق گوناگون افراد را از مشارکت دلزده می کند نتیجه ی انتخابات کنگره ی ملی در ایالات متحده براساس مجموع آراء هر بخش (استان) مشخص می شود.
مطالعه
این قسمت با نام "کندی" شناخته می شود
مطالعه
دامنیک تیرنی (Dominic Tierney)، از اساتیدِ‌ کالجِ اسوارتمور (Swarthmore) و نویسنده ی چندین کتاب درباره ی چگونگیِ ورودِ آمریکا به جنگ، شاید دلیلِ آن را بداند.
مطالعه
سده ۱۵ میلادی ۳ اوت ۱۴۹۲ : آغاز سفر کریستف کلمب۱۱ اکتبر ۱۴۹۲ : رسیدن کریستف کلمب به قاره آمریکا
مطالعه
برده‌داری در آمریکا عملی قانونی بود که بین سده‌های ۱۷ و ۱۹ میلادی در ایالات متحده انجام می‌شد. برده‌داری پیش از آن نیز تحت استعمار بریتانیا انجام می‌شد.
مطالعه
برخی از عمده‌ترین عملیات‌های برون‌مرزی ارتش ایالات متحده آمریکا در دیگر کشورها در نیم قرن گذشته:
مطالعه
1 - استیو بنن ، جلسه ملاقات دونالد ترامپ جونیور با یکی از وکلای روس وابسته به کاخ کرملین در...
مطالعه
جاشوا زیتز پولتیکو آمریکایی ها همواره در طول تاریخ معتقد بوده اند کشورشان استثنایی است. این تصور حتی از سال...
مطالعه
تاریخ آمریکا بعنوان یک کشور به کمابیش دویست ساله بازمی‌گردد، کما اینکه روز استقلال رسمی آمریکا در سال ۱۷۷۶ بود. اما آمریکا بعنوان یک زیستگاه بشری قدمت بسیار بیشتری دارد.
مطالعه
در سیزدهم فوریه ی سال 2016، قاضی آنتونین اسکالیا، یکی از نه عضو اصلی دیوان عالی امریکا در سن 79 سالگی از دنیا رفت.
مطالعه
این قسمت با نام "آیزنهاور، بمب و جنگ جهانی سوم " شناخته می شود
مطالعه
دنالد ترامپ مالک خیلی چیزهاست.در حقیقت موسسه ی ترامپ چهل و هشتمین شرکت خصوصی بزرگ امریکاست. اما ترامپ مانند سایر شرکت های بزرگ مالیات پرداخت نمی کند.
مطالعه
محسن امیری
محسن امیری
کارشناس مسائل رسانه ای مرتبط با ایالات متحده ، پژوهشگر مسائل مرتبط با حکومت ، مردم و کور ایالات متحده ، مدیر پروژه های مطالعاتی در حوزه غرب شناسی و مسائل مرتبط با ایران در ساختار سیاسی غرب کارشناس مسائل رسانه ای مرتبط با ایالات متحده ، پژوهشگر مسائل مرتبط با حکومت ، مردم و کور ایالات متحده ، مدیر پروژه های مطالعاتی در حوزه غرب شناسی و مسائل مرتبط با ایران در ساختار سیاسی غرب ، کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی