شناورهای ایرانی و تحقیر ناوهای آمریکایی به روایت «یو اس نیوز»
۱۳۹۵-۰۶-۲۳
گزارش رسمی موسسه Hunger Note درباره گرسنگی و فقر ایالات متحده در سال ۲۰۱۶
۱۳۹۵-۰۶-۲۶

A bank employee counts Euro notes at Kasikornbank in Bangkok October 12, 2010. The Thai government agreed on Tuesday to impose a 15 percent withholding tax on interest and capital gains earned by foreign investors on Thai bonds, the latest bid by an emerging economy to tame its surging currency. From export-dependent Thailand to fast-growing China and Brazil, governments are moving to rein in their currencies as investors, turning their backs on low interest rates in the developed world, pour money into higher-yielding markets. REUTERS/Sukree Sukplang (THAILAND - Tags: POLITICS BUSINESS)

صدای آمریکا: «ایستاده ایم ۲» هشدار ایران به آمریکا

تلویزیون صدای آمریکا 13 شهریورماه در بخش خبری ساعت 21 خود در گفتگو با مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی دانشگاه فلوریدای به انتشار گسترده نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» واکنش نشان داد.

تلویزیون صدای آمریکا 13 شهریورماه در بخش خبری ساعت 21 خود در گفتگو با مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی دانشگاه فلوریدای به انتشار گسترده نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» واکنش نشان داد.

این شبکه در گزارش خود بیان داشت: ایران به دنبال وقایع دو هفته اخیر در خلیج فارس و نزدیک شدن قایق های سریع سپاه به کشتی های آمریکایی، یک ویدیوی تبلیغاتی علیه آمریکا منتشر کرده است که در آن غرق شدن یک ناو و سوزانده شدن پرچم آمریکایی نشان داده می شود.

این شبکه ماهواره ای در گفتگو با محسن میلانی، مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی در دانشگاه فلوریدای جنوبی به بررسی این اتفاق پرداخت. محسن میلانی در این گفتگو بیان داشت: مسلما انتشار این ویدئو هم جنبه تبلیغاتی دارد و برای مصرف داخلی است و هم به نظر می رسد هشداری است از سوی ایران به آمریکا درباره اینکه خلیج فارس حیاط خلوت ایران است و می خواهند از این حیاط خلوت به هر نحوی که شده است دفاع کنند.

این تحلیل گر افزود: این فیلم در کنار نزدیک شدن قایق‌های تندروی ایران به ناوهای آمریکا در روزهای اخیر هم جنبه تبلیغاتی دارد و هم یک هشدار به آمریکا است. اما خطر این نوع عملیات این است که ممکن است رویارویی میان ایران و آمریکا در خلیج فارس به وجود بیاید که به نظر برای ایران و منطقه ضرر بزرگی خواهد داشت.

میلانی در انتها با ابراز نگرانی از تولید چنین آثاری بیان داشت: رابطه ایران و آمریکا به خوبی یک سال قبل و زمان امضای برجام نیست و تنش هایی در این رابطه به وجود آمده است. ایران گمان می کند آمریکا به قولش در برداشتن تحریم ها وفادار نبوده و احتمال وضع تحریم های جدیدی در کنگره علیه ایران وجود دارد.

گفتنی است در روزهای اخیر بسیاری از شبکه های ماهواره ای از جمله BBC، VOA، المیادین، فرانس 24، تایم آف اسرائیل، تایمز رژیم صهیونیستی و ... در گزارش های مفصلی به این نماهنگ پرداختند و آن را خروش حماسی جوانان ایرانی علیه آمریکا تعبیر کردند.

نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» به کارگردانی محمدباقر مفیدی کیا و خوانندگی حسین حقیقی محصول باشگاه فیلم سوره حوزه هنری است.

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
Do Not Resist
مطالعه
مطالعه
مردمِ آمریکا به اندازه ی گذشته شاد نیستند. مردمِ ایالاتِ متحده از همان بدوِ تأسیسِ این کشور، شادی را حقِ...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه