شناورهای ایرانی و تحقیر ناوهای آمریکایی به روایت «یو اس نیوز»
۱۳۹۵-۰۶-۲۳
گزارش رسمی موسسه Hunger Note درباره گرسنگی و فقر ایالات متحده در سال ۲۰۱۶
۱۳۹۵-۰۶-۲۶

A bank employee counts Euro notes at Kasikornbank in Bangkok October 12, 2010. The Thai government agreed on Tuesday to impose a 15 percent withholding tax on interest and capital gains earned by foreign investors on Thai bonds, the latest bid by an emerging economy to tame its surging currency. From export-dependent Thailand to fast-growing China and Brazil, governments are moving to rein in their currencies as investors, turning their backs on low interest rates in the developed world, pour money into higher-yielding markets. REUTERS/Sukree Sukplang (THAILAND - Tags: POLITICS BUSINESS)

Search
دقیقا عین عبارت
جستجو در عناوین
جستجو در متن
Search in comments
Search in excerpt
نوشته‌ها
Filter by دسته‌ها
فکت های آمریکا
اخلاق و سبک زندگی
مسائل اخلاقی
اقتصاد
سیاست
عدالت
عدالت اقتصادی

صدای آمریکا: «ایستاده ایم ۲» هشدار ایران به آمریکا

تلویزیون صدای آمریکا 13 شهریورماه در بخش خبری ساعت 21 خود در گفتگو با مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی دانشگاه فلوریدای به انتشار گسترده نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» واکنش نشان داد.

تلویزیون صدای آمریکا 13 شهریورماه در بخش خبری ساعت 21 خود در گفتگو با مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی دانشگاه فلوریدای به انتشار گسترده نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» واکنش نشان داد.

این شبکه در گزارش خود بیان داشت: ایران به دنبال وقایع دو هفته اخیر در خلیج فارس و نزدیک شدن قایق های سریع سپاه به کشتی های آمریکایی، یک ویدیوی تبلیغاتی علیه آمریکا منتشر کرده است که در آن غرق شدن یک ناو و سوزانده شدن پرچم آمریکایی نشان داده می شود.

این شبکه ماهواره ای در گفتگو با محسن میلانی، مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی در دانشگاه فلوریدای جنوبی به بررسی این اتفاق پرداخت. محسن میلانی در این گفتگو بیان داشت: مسلما انتشار این ویدئو هم جنبه تبلیغاتی دارد و برای مصرف داخلی است و هم به نظر می رسد هشداری است از سوی ایران به آمریکا درباره اینکه خلیج فارس حیاط خلوت ایران است و می خواهند از این حیاط خلوت به هر نحوی که شده است دفاع کنند.

این تحلیل گر افزود: این فیلم در کنار نزدیک شدن قایق‌های تندروی ایران به ناوهای آمریکا در روزهای اخیر هم جنبه تبلیغاتی دارد و هم یک هشدار به آمریکا است. اما خطر این نوع عملیات این است که ممکن است رویارویی میان ایران و آمریکا در خلیج فارس به وجود بیاید که به نظر برای ایران و منطقه ضرر بزرگی خواهد داشت.

میلانی در انتها با ابراز نگرانی از تولید چنین آثاری بیان داشت: رابطه ایران و آمریکا به خوبی یک سال قبل و زمان امضای برجام نیست و تنش هایی در این رابطه به وجود آمده است. ایران گمان می کند آمریکا به قولش در برداشتن تحریم ها وفادار نبوده و احتمال وضع تحریم های جدیدی در کنگره علیه ایران وجود دارد.

گفتنی است در روزهای اخیر بسیاری از شبکه های ماهواره ای از جمله BBC، VOA، المیادین، فرانس 24، تایم آف اسرائیل، تایمز رژیم صهیونیستی و ... در گزارش های مفصلی به این نماهنگ پرداختند و آن را خروش حماسی جوانان ایرانی علیه آمریکا تعبیر کردند.

نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» به کارگردانی محمدباقر مفیدی کیا و خوانندگی حسین حقیقی محصول باشگاه فیلم سوره حوزه هنری است.

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
رئیس جمهوری آمریکا در توییتر خود به سخنان اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران واکنش نشان داد و تلاش کرده تهران را تهدید کند.
مطالعه
یک مجله آمریکایی در گزارشی به بررسی سیاست چین در قبال فشارهای آمریکا بر ایران پرداخت.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
رئیس جمهور آمریکا در مدت ۵۵۸ روزی که در کاخ سفید حضور داشته چهار هزار و ۲۲۹ ادعای دروغ و گمراه‌کننده داشته است.
مطالعه
مایک پمپئو، وزیر امور خارجۀ آمریکا، قصد دارد امروز چهارشنبه یازده ژوئیه و فردا پنجشنبه دوازده ژوئیه در حاشیۀ نشست ناتو در بروکسل با وزرای امور خارجۀ فرانسه، بریتانیا، آلمان ... ملاقات و با آنان دربارۀ ایران گفتگو کند.
مطالعه
مایک پمپئو، وزیر أمور خارجه ایالات متحده آمریکا می‌گوید برای مقابله با تهدیدات ایران در منطقه باید هزینه را برای قاسم سلیمانی و نیروهای تحت امر او بالا ببریم.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
حملات دولت ترامپ به ایران برای منحرف کردن افکار عمومی از چالش های کاخ سفید است.
مطالعه
مطالعه
مطالعه

ارسال این به یک دوست