افزایش آزار جنسی تا سطح هشدار در پروازهای آمریکا
۱۳۹۷-۰۴-۱۳
زن آمریکایی در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی ترامپ از «مجسمه آزادی» بالا رفت
۱۳۹۷-۰۴-۱۴

دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران ۱۳ مرداد آغاز می‌شود

منبع خبر:
دوییچه وله
موضوع:
تحریم های آمریکا علیه ایران


یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد تحریم‌های جدید علیه ایران در دو بخش، از ۱۳ مرداد و ۱۳ آبان به اجرا گذاشته خواهد شد. آمریکا هشدار داده قصد اعطای مجوز به کشورها یا شرکت‌ها برای معافیت از تحریم‌های ایران را ندارد.

برایان هوک، سرپرست تیم آمریکا برای گفتگو با کشورهای اروپایی در زمینه برجام گفت بخش اول دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران روز ۴ اوت (۱۳ مرداد) و بخش دوم روز ۴ نوامبر (۱۳ آبان) به اجرا درخواهد آمد. بخش اول تحریم‌ها تجارت خودرو و فلزات و بخش دوم معاملات نفتی و بانکی با ایران را در برمی‌گیرد.

هوک روز دوشنبه ۲ ژوئیه در یک نشست خبری گفت، واشنگتن مطمئن است که در جهان به اندازه کافی ذخیره نفت برای جایگزین کردن نفت خام ایران وجود دارد.

او افزود هدف آمریکا "افزایش فشار بر رژیم ایران برای کاهش درآمد نفت خام این کشور و رساندن آن به صفر است". به گفته هوک، آمریکا در حال حاضر در تلاش است تا اختلالات ایجاد شده در بازار جهانی نفت را به حداقل برساند، اما با این حال واشنگتن اطمینان دارد که می‌توان نفت خام ایران را جایگزین کرد.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا روز ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) به یکی از مهم‌ترین وعده‌های انتخاباتی خود یعنی خروج این کشور از توافق‌هسته‌ای غرب با ایران عمل کرد و تحریم‌های آمریکا علیه ایران را که به واسطه دستیابی به توافق هسته‌ای تعلیق ‌شده بودند، بازگرداند.

آمریکا اعلام کرده همه کشورها و شرکت‌هایی که پس از ۱۳ آبان با ایران همکاری اقتصادی داشته باشند، مشمول مجازات‌‌های آمریکا خواهند شد.

هر چند سران سه کشور اروپایی آلمان، بریتانیا و فرانسه، که از امضاکننده برجام بودند، تلاش زیادی برای متقاعد کردن ترامپ نسبت به پای‌بندی به توافق هسته‌ای با ایران به خرج دادند، اما در نهایت تمام مذاکرات بی‌نتیجه مانده است و کمپانی‌های آلمانی، فرانسوی و بریتانیایی به احتمال بسیار قوی مجبور خواهند شد به تحریم‌های جدید آمریکا و خروج از بازار تجارت ایران تن دهند.

آمریکا قطع ارتباط با بازارهای داخلی این کشور را به عنوان اصلی‌ترین مجازات کشورها و شرکت‌هایی خوانده که به رغم تحریم‌ها حاضر به همکاری با ایران شوند.

دیپلمات‌های غربی می‌گویند تنها چند کمپانی بزرگ وجود دارند که از تجارت با ایران به حدی سود می‌برند که حاضرند به خاطر آن از بازار‌های مالی و تجاری آمریکا چشم بپوشند.

در مقابل کشورهایی نظیر ترکیه، هند، کره جنوبی و چین که جزو خریداران عمده نفت خام ایران به شمار می‌روند، بعید است بتوانند تا ماه نوامبر از وابستگی خود به نفت ایران بکاهند و جایگزین دیگری پیدا کنند.

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل اخیرا در سفری به هند از نارندرا مودی، نخست‌وزیر این کشور خواسته بود تا واردات نفت از ایران را کاهش دهد.

به گفته برایان هوک چندین تیم متشکل از دیپلمات‌های آمریکایی اینک مشغول رایزنی با کشورها و توضیح و دفاع از سیاست این کشور در مقابل جمهوری اسلامی هستند. او با این حال به این کشور‌ها هشدار داد، آمریکا قصد اعطای هیچ‌گونه مجوزی برای معافیت از تحریم‌ها یا مستثنی کردن شرکت‌ها ندارد، زیرا این امر "به طرز قابل توجهی فشارها بر ایران را کاهش خواهد داد".

برایان هوک با این حال افزود که آمریکا حاضر است با کشورهای مورد نظر در جهت کاهش واردات نفت از ایران همکاری کند.

هوک قرار است تا پایان این هفته برای دیدار با دیپلمات‌های بریتانیایی، فرانسوی و آلمانی به وین سفر کند

برچسب ها:

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
  بازارِ کارِ ایالاتِ‌ متحده ی آمریکا داغِ داغ است. بیکاری به 3.8 درصد رسیده است که از دهه ی...
مطالعه
فاصله ی امید به زندگی در آمریکا و دیگر کشورهای پردرآمد هر لحظه بیشتر و بیشتر می شود. طبقِ جدیدترین ...
مطالعه
مردمِ آمریکا به اندازه ی گذشته شاد نیستند. مردمِ ایالاتِ متحده از همان بدوِ تأسیسِ این کشور، شادی را حقِ...
مطالعه
کمی پایینتر، خیابانِ Constitution Avenue قرار دارد که مقرِ ساختمانِ بانکِ مرکزی واقع در پایتختِ کشور است و نمی توان...
مطالعه
مطالعه
  آمریکا کشوری است که در استفاده از اسلحه نظیر ندارد. این کشور یکی از معدود کشورهایی است که حقِ...
مطالعه
اگر دست روی دست بگذاریم، باید شاهدِ مرگِ خیلی از مردم باشیم: وبسایتِ STAT پیشبینی کرده است که طیِ‌10 سالِ آینده 650000 نفر...
مطالعه
پدیده ی بی خانمانی یکی از مشکلات عمیق و پیچیده ی ملت ماست. بی خانمانی تبعیض سرش نمی شود. والدین...
مطالعه
  در سه شنبه ی گذشته، دادگاهِ عالیِ پنسیلوانیا نتیجه ی یکی از گسترده‌ترین تحقیقاتِ تاریخِ آمریکا در زمینه ی...
مطالعه
مطالعه
گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است
مطالعه
بر هیچکس پوشیده نیست که معیار سنجش اقتصادی از نظر دولتمردان امریکا باعث شده مردم عادی در این کشور هاج و واج بمانند که اگر واقعا اوضاع تا این اندازه خوب است، پس چرا ...
مطالعه
ترامپ و بسیاری از سیاستهای کلیدی اش در دنیا نامحبوبند، و جایگاهِ آمریکا را نزدِ بسیاری از ملتها با شیبی تند تنزّل داده اند.
مطالعه
درواقع، در همان دهه ی هفتاد که برای نخستین بار سر و کله ی ترامپ در صفحاتِ نیویورک تایمز پیدا شد، وزارتِ...
مطالعه
«تأثیرِ واینستین» (موجِ شکایتِ زنان از چهره های مشهور، به اتهامِ سوءِ استفاده ی جنسی، که با شکایت از هاروی...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه