جنگ نامرئی
۱۳۹۷-۰۳-۱۳
اینساید جاب
۱۳۹۷-۰۳-۱۳

نظر یک آمریکایی راجع به انتخابات

منبع : کانال تلگرامی K1 in USA
سگ از اهمیت ویژه‌ای‌ در زندگی، فرهنگ و زبان آمریکایی‌ها برخوردار هست، بطوری که حتی با یک بچه مقایسه میشه. مثلا در زبان آمریکایی به کسی که در خانه شما از بچه نگهداری میکنه، baby sitter گفته میشه و برای توصیف کسی که از سگ نگهداری و مواظبت میکنه هم از همین عبارت استفاده میشه. موضوع زمانی جالب میشه که یک آمریکایی هم بچه و هم سگ داشته باشه و وقتی از عبارت baby sitter استفاده میکنه، شما متوجه نشی که منظورش نگهداری از بچه هست یا سگ .

ولی اهمیت سگ‌ها صرفا به زبان انگلیسی خلاصه نمیشه. در فروشگاه‌های مختلف، کالاهای متنوعی مربوط به سگ‌ها فرخته میشه. از غذا گرفته تا تخت‌خواب و لباس‌های تزیینی و گرمایشی و ... . و البته فروشگاه‌هایی برای آرایش و پیرایش سگ‌ها نیز درنظر گرفته شده.

اگر عبارت dog babysitter رو سرچ کنید متوجه میشید که اپلیکیشن موبایل و شغل هم در این زمینه وجود داره.

چند روز پیش با یک آمریکایی ارتشی که میخواست بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه به شهر واشنگتن دی‌سی بره صحبت میکردم. توضیح میداد که در این شهر اجاره خونه بالاست. دغدغه‌اش این بود که بتونه یک خونه مناسب با ۵ اتاق پیدا کنه که فضای کافی برای سه تا بچه و دو سگش داشته باشه. خیلی نگران بود که چون اجاره منزل در این شهر بالا هست، نتونه فضای مناسبی به سگها اختصاص بده .

و اما هدف از نگارش این متن، اتفاقی است که چند روز پیش در مدرسه پسرم افتاد. پسرم یک روز به خونه اومد و گفت "معلم‌مون امروز نیومد مدرسه". پرسیدم چرا؟ جواب داد که سگش مریض شده بود و خانم معلم مونده بود خونه که از سگش مواظبت کنه

البته موضوع جالبتر هم شده بود. چون سگِ خانم معلم بطور ناگهانی و بدون اطلاع قبلی مریض شده بود، نتونسته بودن برای خانم معلم جایگزین پیدا کنند و نهایتا تصمیم گرفته بودند که بچه‌های کلاس رو دو قسمت کنند و بفرستند به دو کلاس دیگه .

خلاصه سگ‌ها اینقدر مهم هستند که میتونن بدون اطلاع قبلی برنامه یک مدرسه رو بهم بریزند.

مطالب مرتبطسایر مطالب

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
برده داری چطور در این کتاب توصیف شده است؟ ارباب اغلب برای برده هایش کباب درست می کرد یا آنها را به پیکنیک می برد.
مطالعه
سالهاست که کالیفرنیا ایالتی قوی و مستقل است و پس از موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت ها برای استقلال این ایالت از امریکا یا "کالگزیت" (Calexit) از سر گرفته شده است
مطالعه
در سیزدهم فوریه ی سال 2016، قاضی آنتونین اسکالیا، یکی از نه عضو اصلی دیوان عالی امریکا در سن 79 سالگی از دنیا رفت.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه