در جستجوی راهبردهای کلان ایالات متحده
۱۳۹۶-۰۶-۰۵
۳۰ تصویر جذاب از پارک ملی یلو استون در آمریکا
۱۳۹۶-۰۶-۰۸

زمانی که مهاجران به جزایر الیس آمریکا رسیدند، چه ظاهری داشتند؟

نویسنده : آنا سوانسون

تاریخ انتشار : 24 اکتبر 2015

غالبا می شنویم که امریکا سرزمین مهاجران و یک "معجون فرهنگی" ست؛ اصلاحی که دیگر تبدیل به کلیشه ای خسته کننده شده است. اما حقیقت تاریخ این کشور با شنیده های ما متفاوت است. تصاویر زیر از مهاجرانی که در اوایل قرن بیست از طریق جزایر الیس سعی در ورود به خاک امریکا داشتند و هنگام ثبت این تصاویر همچنان پوشش ملی و محلی خود را به تن دارند گواه یگانگی تاریخی و هویتی امریکا به عنوان سرزمینی مهاجرپذیر است.

این تصاویر توسط عکاس آماتوری به نام آگوستوس شرمن (Augustus Sherman) که از سال 1892 تا سال 1925 به عنوان سردفتر در جزایر الیس مشغول به کار بود ثبت شده اند. وی این عکس ها را از مهاجران در لباس خاص خودشان و در حال عبور از الیس به سمت امریکا انداخته است. براساس آنچه که در Public Domain Review ثبت شده، این تصاویر در سال 1907 از طریق نشنال جغرافی منتشر شد و سپس به دیوارهای قسمت اصلی سرویس مهاجرت فدرال در منهتن آویخته شد. در حال حاضر این عکس ها در کتابخانه ی عمومی نیویورک نگهداری می شوند.

از اول ژوئن سال 1892 تا سال 1954، نیویورک از جزایر الیس به عنوان ایستگاهی بین راهی برای عبور مهاجران به امریکا استفاده می کرد و در طول این مدت بیش از 12 میلیون مهاجر از طریق این ایستگاه وارد خاک امریکا شدند. سرویس نشنال پارک معتقد است به طور تقریبی 40 درصد از امریکاییان می توانند رد پای اجداد خود را در جزایر الیس جستجو کنند!

البته که تاریخ این جزیره چندان هم تاریخ شاد و جالبی نیست؛ چرا که پر است از نژآدپرستی های متعصبانه و تقسیم بندی های قومی قبیله ای. پس از جنگ جهانی اول بسیاری ازکسانی که آنها را "غریبه های رادیکال" می خوانند در جزیره بازداشت شدند و در دهه ی 1920 بسیاری از مهاجران علی الخصوص اهالی اروپای شرقی و جنوبی به کشورهای خود بازگردانده شدند. همچنین عقب مانده های جسمی و ذهنی، افراد بی سواد و کودکان بی والدین از جزیره بیرون انداخته شدند.
این تصویر یک مرد آلمانی ست که براساس نوشته ها به صورت قاچاقی به امریکا مهاجرت کرده است
زنان و کودکان هلندی
یک سرباز یونانی در لباس ملی :
مردانی از امپراتوری روسیه. پشت نویسی اصلی این عکس ها حاکی از آن است که این تصاویر مربوط قزاق های روس است، اما خوانندگان ما معتقدند این سبک پوشش متعلق به سوارکاران گرجستانی بوده است :
یک مرد الجزایری :
مردی از باواریا (جنوب آلمان) :
یک سرباز اهل آلبانی :
کودکان و زن اهل اسکاندیناوی. برخی از خوانندگان ما بر این باوراند که این پوشش مختص مردم سامی اهل لاپ لند جنوبی که احتمالا در سوئد قرار داشت است :
مردی از دانمارک :
زنانی از گوادلوپ؛ یکی از جزایر دریای کارائیب که به استعمار فرانسه درآمد :
یک هندوی جوان :
زنان ایتالیایی در پوشش ملی :
زنی اهل نروژ :
مردانی اهل رومانی :
یک زن اهل روتن، از اقلیت های اسلاو شرقی که تحت سلطه ی امپراتوری اتریش-مجارستان بوده است :
زنان و خانواده هایی اهل آنچه که امروز اسلوواکی خوانده می شود:

مطالب مرتبط :


سایر مطالب

مطالعه
  در سه شنبه ی گذشته، دادگاهِ عالیِ پنسیلوانیا نتیجه ی یکی از گسترده‌ترین تحقیقاتِ تاریخِ آمریکا در زمینه ی...
مطالعه
گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است
مطالعه
بر هیچکس پوشیده نیست که معیار سنجش اقتصادی از نظر دولتمردان امریکا باعث شده مردم عادی در این کشور هاج و واج بمانند که اگر واقعا اوضاع تا این اندازه خوب است، پس چرا ...
مطالعه
ترامپ و بسیاری از سیاستهای کلیدی اش در دنیا نامحبوبند، و جایگاهِ آمریکا را نزدِ بسیاری از ملتها با شیبی تند تنزّل داده اند.
مطالعه
درواقع، در همان دهه ی هفتاد که برای نخستین بار سر و کله ی ترامپ در صفحاتِ نیویورک تایمز پیدا شد، وزارتِ...
مطالعه
«تأثیرِ واینستین» (موجِ شکایتِ زنان از چهره های مشهور، به اتهامِ سوءِ استفاده ی جنسی، که با شکایت از هاروی...
مطالعه
آمار خشونت و تجاوز جنسی از سال 1993 تا سال 2014 و 2015، 63 درصد کاهش داشته و از 3/4...
مطالعه
جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
اعتمادِ مردمِ آمریکا به دولتِ آمریکا در پایین ترین حدِ خود در طولِ تاریخ قرار دارد. اکنون تنها 20 درصد از آمریکایی ها می گویند که به دولتِ‌ فدرال اعتماد دارند و معتقدند که دولت «تقریباً همیشه» (4%) یا «اغلبِ اوقات» (16%) کارِ درست را انجام می دهد.
مطالعه
سالِ پیش نرخِ رسمیِ فقر در این کشور 12.7% بوده است که نزدیک به نرخِ فقر در پیش از رکودِ بزرگ است و حاکی از وجودِ 40.6 میلیون فقیر است. با این حال تقسیمِ مردم به روی خطِ فقر و زیرِ خطِ فقر تنها یکی از راههای برآوردِ سطحِ رفاهِ اقتصادی است.
مطالعه
گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است (نیروی کار عبارت است از همه ی کسانی که در سنِ اشتغال قرار دارند) و پیش‌بینی های اخیرِ مرکزِ آمارِ کار (BLS) نشان می دهد که این سهم در سالِ 2025 به نقطه ی اوجِ خود یعنی 47.1 درصد، و مجدداً تا سالِ 2060 به 46.3 درصد خواهد رسید، و این یعنی زنان در بازارِ کار همچنان در اقلیت اند.
مطالعه
در 21 ژانویه 2010 دادگاه عالی  با تصویب حکمِ Citizens United v. FEC ، مجوز ورود مقادیر بسیار زیادی پول به سیستم...
مطالعه
ورشکستگیِ 18میلیارد دلاریِ شهرِ دترویت بزرگترین ورشکستگیِ شهری در تاریخِ ایالاتِ متحده ی آمریکاست. این میزان چهار برابر بیشتر از...
مطالعه
آیا می دانید تعداد شهروندان امریکایی که از دولت یارانه دریافت می کنند، از تعداد کسانی که شغل تمام وقت...
مطالعه
آمریکا کشورِ بزرگ و پیچیده ای است که در طولِ عمرِ 238 ساله ی خود، و نیز در این چند...
مطالعه
  حقایق و آماری که در این مقاله خواهید خواند بسیار بحث‌برانگیز است. بسیاری از مردم از خواندن این مطالب...
مطالعه
غالباً قانونِ موسوم به Title IX را به سببِ تاثیراتی که بر ورزشِ زنان گذاشته است می شناسند؛ چرا که...
مطالعه
  ما اعتقاد داریم که سه دلیل اصلی برای فقر در ایالات متحده وجود دارد: فقر جهانی؛ فعالیت سیستم سیاسی...
مطالعه
  آمریکا برترین کشور است – البته در میزانِ بازداشت ها. در خلالِ چند دهه ی گذشته، این کشور بیشترین...
مطالعه